Останнім часом Nike Dunk і Nike SB Dunk настільки часто трапляються у стрічці новин, що виникає запитання: "А чи не двоїться у нас в очах?" І так, і ні. Нижче наведено статтю про головні відмінності між популярними моделями Nike - Dunk і SB Dunk.
SB Dunk - це справжня легенда. Сьогодні своїм поверненням кросівки завдячують реперам та інфлюенсерам, проте свій статус вони довели ще на початку 2000-х років. Найгучніші релізи завжди супроводжувалися заворушеннями і потрапляли на ринок перепродажів, тоді як багато пар, які стали в майбутньому класикою, залишалися поза увагою. Як багато хто з вас уже знає, Dunk існують з 1985 року, тож популярність лінії SB виникла не за один день
DUNK БУЛИ ЗАДОВГО ДО SB DUNK
Як і Air Jordan 1, Nike Dunk були підходящим варіантом як для катання на дошці, так і для гри на баскетбольному майданчику. Версія з високим верхом забезпечувала захист щиколоток, надійне зчеплення і відчуття дошки, тому вона і полюбилася скейтерам.
У 1998 році Dunk було вперше модернізовано, і вже за рік відбувся реліз двоколірного силуету, створеного в рамках програми Nike CO.JP. Також у гру вступив новий варіант Dunk Low, відомий як Dunk Low Pro B. Що означає буква B, досі викликає безліч суперечок серед снікерхедів. Сподіваємося, Nike коли-небудь розповість цей секрет.
Крім зайвих слів у назві, відбулися і деякі істотні зміни. Проект ознаменував перехід від високоефективної моделі до більш повсякденної. Більшу частину верху культових пар серії Pro B, таких як "Smurf" і "Putty" 1999 року, зайняла замша. Крім того, додавання відбивних деталей, або ж чіпких панелей ("Ross", 1999 року), виявилося функціональним рішенням, яке знайшло відгук у скейтбордистів.
Ще однією примітною особливістю багатьох Pro B Dunk був м'який сітчастий язичок, тоді як у звичайних Dunk того часу він був тонкий і складався з нейлону, як і в оригінальних моделях 1985 року. Це не стосувалося всіх Pro B, наприклад, таких як "Samba" 2001 року або "Halloween" 2002 року.
Незадовго до того, як наприкінці 1990-х років перші оновлені Dunk почали надходити на ринок, Nike пробував свої сили і в інших проєктах. У 1996 році бренд працював (безуспішно) з іншими скейтерськими силуетами, такими як Choad і Snak, але, на щастя, під рукою були Dunk. Приблизно в той самий час технологія Air Zoom досягла свого зеніту з виходом моделі Zoom Spiridon.
У березні 2002 року компанія Nike зробила другу спробу і запустила лінійку Nike SB. "Данки" стали фундаментом для створення ітерації - Dunk Low Pro SB. Але справжні зміни крилися не в назві.
ТЕХНОЛОГІЯ ZOOM
Nike SB отримали нові устілки зі вставками Air Zoom у ділянці п'ят і губчастою піною Poron у передній частині стопи. Це значно підвищило комфорт і амортизацію культового скейтерського взуття. Про наявність проривної технології свідчить брендинг на лицьовій частині устілки, яку, крім цього, доповнили покриттям з махрової тканини, що вбирає вологу.
Класичні Dunk характеризуються досить простою устілкою з піни, текстильне покриття якої також справляється зі своєю функцією, але не так добре, як це робить SB.
ЯЗИЧОК
SB Dunk успадкував м'який язичок від свого попередника Pro B, який слугував основою конструкції аж до 2010 року, коли з'явилося безліч силуетів з тонкими сітчастими язичками. Nike перебудував SB Dunk і прибрав підкладку, проте через кілька років здоровий глузд знову взяв гору, і компанія повернула об'ємний язичок.
Примітно, що більшість SB Dunk High випускаються з язичком без набивки, проте є винятки. "Paul Brown" і "Wheat" 2002 року, спільна колекція з Supreme 2003 року і "Shoe Goo" 2008 року - всі вони мають дуже товсті язички.
М'який язичок поліпшив посадку, а еластичні ремені під ним забезпечили додаткову підтримку. Зник ефект "кривих язичків", а шнурки можна було залишити вільними для створення стильного образу. Проте багато хто з тих, хто носив кросівки в повсякденному житті, вважали за краще ці ремені відрізати. Після 2005 року на язичках SB Dunk став з'являтися спеціальний брендинг.
Звичайні "данки" мають порожні нейлонові або сітчасті язички. З початку 2000-х років сітку вважали стандартним варіантом, але в кольорах "Syracuse" і "Kentucky", які вийшли цього року, було використано нейлон. Ще однією відмінністю оригінального силуету є верхня частина язичка, яка має додаткові прошиті рядки для легкості вигину, що забезпечує рухливість щиколотки, а також прямокутну ткану бирку зі словом "Nike".
ПІДОШВА
В 2010-2011 роках одні з важливих оновлень SB Dunk торкнулися його підошви. Круговий малюнок протектора відмінно підходить для бічних рухів і поворотів, тому Nike поліпшив його, зробивши кільця більш тонкими для більшої гнучкості й додаткового зчеплення. Крім того, у мідсоль було введено легкий і пружний матеріал Phylon, що відрізняється від твердого гумового блоку у версії OG Dunk. Однак у деяких недавніх SB Dunk, наприклад, у "Tiffany", використовується оригінальний візерунок протектора.
СИСТЕМА ШНУРІВКИ
SB Dunk мають овальні, злегка припухлі шнурки. Пам'ятаєте Dunk Low Pro B? У цій серії використовувалися такі ж шнурки. У деяких релізах наконечники укріплені кевларовою тканиною, яка захищає їх від стирання під час катання. Оскільки з роками SB Dunk стали більш поширеними серед різних верств суспільства і менш орієнтованими на одну єдину категорію, іноді шнурки замінюють іншими матеріалами для створення цілісного образу, як-от кросівки з колаборації з Тревісом Скоттом.
У звичайних "данках" протягом багатьох років використовують плоскі шнурки різної ширини, але не завжди. Наприклад, кілька ексклюзивних для Європи колірних рішень 2003 року мали шнурки SB. Що ще більше створює плутанину, так це те, що нещодавні моделі "Syracuse" і "Kentucky" були випущені зі шнурками в пакетиках від Nike SB! Ніхто не знає чому.